Arocs.
Nasze pojazdy ciężarowe

Arocs.

Transport budowlany. 18-41 ton.

Obojętne, czy chodzi o ciągnik siodłowy, pojazd skrzyniowy, betonomieszarkę czy ciężką wywrotkę, Warianty Arocsa do eksploatacji drogowej i z napędem na wszystkie koła to wyjątkowo wytrzymałe i solidne samochody ciężarowe, optymalnie przygotowane do praktycznie każdego wyzwania. Godne szczególnej uwagi są innowacyjne, dostępne opcjonalnie reflektory LED. W połączeniu z najnowszą wersją silnika OM 471 Arocs jest doskonale przygotowany do każdego zadania w transporcie budowlanym. 

Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image

Hamulec postojowy, elektroniczny z funkcją HOLD; Trailer Stability Assist.

Elektroniczny hamulec postojowy z funkcją HOLD łączy prostszą obsługę, większy komfort i wyższe bezpieczeństwo. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia Trailer Stability Assist: stabilizuje zapobiegawczo przyczepy/naczepy w krytycznych sytuacjach w trakcie jazdy dzięki umiarkowanemu hamowaniu.

Detail Zoom image

Multimedia Cockpit, interactive142.

Kolorowy wyświetlacz o dużej rozdzielczości zastępuje tradycyjną zintegrowaną tablicę wskaźników, zapewniając przejrzystą prezentację wszystkich informacji dot. jazdy i pojazdu. Uzupełnieniem jest wyświetlacz Multi-Touch-Display umieszczony na desce rozdzielczej po prawej stronie. Dwa złącza USB typu C umożliwiają podłączenie pamięci masowych, ładowanie do 5 V/3 A oraz podłączenie dwóch urządzeń mobilnych do zestawu głośnomówiącego przez Dual Bluetooth. Możliwa jest również integracja smartfona poprzez Apple CarPlay i Android Auto.

Detail Zoom image

Asystent rozpoznawania znaków drogowych2022, 287.

Opcjonalny system wspomagania wspiera kierowcę w rozpoznawaniu określonych znaków drogowych w czasie rzeczywistym, pokazuje mu do dwóch z nich na zintegrowanej tablicy wskaźników, zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo. Ponadto informuje on kierowcę na przykład w sytuacjach przekroczenia dozwolonej prędkości.

Detail Zoom image

Predictive Powertrain Control.

Predictive Powertrain Control łączy dane GPS pojazdu z precyzyjnymi cyfrowymi mapami 3D, rozpoznaje nachylenie drogi przed pojazdem i na tej podstawie z wyprzedzeniem optymalizuje momenty zmiany biegów, skoki biegów, prędkość tempomatu i fazy EcoRoll. System uwzględnia również zakręty, skrzyżowania i ograniczenia prędkości zapisane w danych mapy i odpowiednio na nie reaguje. W połączeniu z precyzyjnie dostosowaną strategią zmiany biegów umożliwia to oszczędność paliwa do 5%1066.

Detail Zoom image

MirrorCam1, 271, 287.

Opcjonalna kamera w lusterku MirrorCam jest, w przeciwieństwie do lusterek, najlepiej zabezpieczona przed zabrudzeniem i optymalizuje zarówno aerodynamikę, jak i widoczność w obszarze słupków A. Automatyczne rozjaśnianie/przyciemnianie obrazu wyświetlacza przy słabym oświetleniu. Linie pomocnicze na wyświetlaczu i specjalny widok manewrowania pomagają w oszacowaniu odległości. Zmniejszona szerokość pojazdu w porównaniu z lusterkami tradycyjnymi. Na zakrętach cała naczepa pozostaje w polu widzenia.

Detail Zoom image

Sideguard Assist248, 2020/Active Sideguard Assist248

System Sideguard Assist248, 2020 oraz Active Sideguard Assist248 mogą wspomagać kierowcę podczas skręcania lub zmiany pasa ruchu, wykrywając w określonych sytuacjach ruchome i nieruchome obiekty w strefie ostrzegania po prawej stronie lub na krzywej wleczonej201, 211 i w razie niebezpieczeństwa ostrzegając kierowcę wizualnie i dźwiękowo.

Detail Zoom image

Mercedes-Benz Uptime.

Poprzez usługę Mercedes-Benz Uptime realizujemy jasno określony cel: ciągłe minimalizowanie nieplanowanych awarii pojazdów, umożliwienie planowania napraw w celu maksymalizacji dostępności pojazdów.

Detail Zoom image

Active Brake Assist 5285, 149.

Piąta generacja tego systemu wspomaga kierowcę, w optymalnych warunkach i w granicach systemu wykonując całkowite hamowanie przed nieruchomymi i ruchomymi obiektami oraz hamowanie częściowe bądź całkowite przed poruszającymi się pieszymi, co pozwala na złagodzenie wypadku lub jego uniknięcie.

Idealnie skonstruowany do zadań budowlanych.

Idealnie skonstruowany do zadań budowlanych.

Dynamiczny, wytrzymały, wydajny: wraz z 3. generacją silnika OM 471 Twoja ciężarówka jest gotowa do realizacji zadań na placu budowy.

Więcej o silniku OM 471
Wytrzymałość

Wytrzymałość

Cała wytrzymałość i obciążalność Arocsa odzwierciedla się już w zoptymalizowanych eksploatacyjnie kabinach kierowcy ‒ zarówno w trwałej, niezwykle odpornej konstrukcji, jak i w atletycznej, emanującej siłą stylistyce.

Ekonomiczny

Ekonomiczny

Łączymy to, co powinno iść ze sobą w parze: RoadEfficiency to połączenie niskich kosztów całkowitych z wysokim poziomem bezpieczeństwa i pełnym wykorzystaniem pojazdu. Dla jeszcze większej ekonomiczności transportu.

OM 471

OM 471

Zużycie paliwa niższe nawet o cztery procent – trzecia generacja silnika OM 471 wyróżnia się istotnym potencjałem oszczędności, a także znacznie zwiększonym komfortem jazdy.

Niezawodność

Niezawodność

Podstawą konstrukcji naszych samochodów ciężarowych są zawsze najsurowsze standardy jakościowe, jakie istnieją: wymagania praktyki. Albo inaczej: Twoje wymagania.

Dane techniczne

Dane techniczne

Dzięki oszczędnym i niezawodnym silnikom Euro VI oraz 10 wariantom kabin kierowcy Arocs oferuje rozwiązanie, które spełni praktycznie wszystkie wymagania.

Najciekawsze elementy i inne fakty

Najciekawsze elementy i inne fakty

Za sprawą oryginalnych akcesoriów Mercedes‑Benz Trucks oraz branżowych wersji pojazdu Arocs oferuje szereg możliwości zindywidualizowanej adaptacji oraz wyjątkowo dużą ładowność dla ekstremalnych obciążeń.

W górę