Nasze pojazdy ciężarowe

eEconic

Na czele nowej ery.

Miasta rosną. Wraz z nimi także i wymagania dotyczące mobilności, logistyki, środowiska i jakości życia. Naszą odpowiedzią jest pojazd użytkowy, który spełnia te wymagania. Jest to mocny i wydajny system, który jednocześnie zwiększa bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. i dostarcza zrównoważone rozwiązania dla rosnących obciążeń emisyjnych w aglomeracjach miejskich. Dzięki całkowicie elektrycznemu napędowi eEconic jest konsekwentnym rozwinięciem sprawdzonego Econica i dlatego jest jakby stworzony do zastosowań komunalnych w mieście.

Zestawienie korzyści.

  • Krótkie odcinki: Pojazdy zbierające odpady pokonują w miastach średnio 100 km dziennie, które eEconic może w większości przypadków przejechać z tylko jednym ładowaniem akumulatora.1
  • Jasne planowanie trasy: Dzięki stale planowanym pobytom w zajezdni można łatwo zapewnić odpowiednią infrastrukturę ładowania.
  • Ładowanie nocne: Praca w trybie zmianowym umożliwia spokojne ładowanie akumulatora w nocy. Dzięki temu można korzystać z tańszych taryf nocnych.
  • Wiele cykli Stop-and-Go: Silniki elektryczne mają nie tylko bardzo dobrą dynamikę podczas ruszania, ale również odzyskują energię podczas hamowania i mogą w ten sposób ładować akumulator - słowo kluczowe: rekuperacja.
Content panorama 01 eEconic
Konfigurator internetowy 3D

Konfigurator internetowy 3D

Odkryj eEconic wirtualnie! Skonfiguruj swój idealny produkt z wielu możliwych wariantów wyposażenia i pojazdu.

Więcej informacji

W przypadku eEconica wykraczamy daleko poza nowy napęd: towarzyszymy Ci całościowo przy integracji z Twoją flotą. Kliknij punkty, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach eMobility.

Misja: lokalna bezemisyjność.

Hotspot module

eTraining

Nowe technologie wymagają nowej wiedzy praktycznej i doświadczenia. Abyś od samego początku poznał wszystkie aspekty elektromobilności, oferujemy kompleksowe oferty szkoleń dla kierowców, menedżerów floty i pracowników warsztatów.

Serwis eTruck

Dzięki naszym licznym partnerom serwisowym Mercedes-Benz eEconic jest zawsze w dobrych rękach. Specjalnie przeszkoleni pracownicy wykonują rutynowo wymagane prace konserwacyjne. Ponadto nasze mobilne zespoły serwisowe przyjeżdżają bezpośrednio na miejsce w nagłych wypadkach. A dzięki naszej cyfrowej usłudze „MB Uptime” planowanie wizyt w warsztacie jest jeszcze bardziej wydajne.

Ponowne użycie akumulatora

Wraz z upływem lat akumulatory tracą swoją wydajność, ale nie jest to powód, aby się ich pozbywać. Pracujemy nad rozwiązaniami, dzięki którym stare akumulatory mogą być w rozsądny sposób nadal wykorzystywane.

eConnectivity

Łączymy eEconica z Mercedes-Benz Uptime i innymi usługami Fleetboard dostosowanymi do pojazdów elektrycznych i zarządzania ładowaniem. W ten sposób menedżerowie floty mogą nie tylko w każdej chwili centralnie zarządzać wszystkimi istotnymi danymi pojazdu, ale także planować czasy serwisowania i dzięki inteligentnym narzędziom oceny wcześnie zapobiegać grożącym uszkodzeniom pojazdu.

Konserwacja akumulatora

Dbamy o to, aby akumulator eEconic pozostał wydajny i zapewniał duży zasięg. Obejmuje to dokładne monitorowanie stanu akumulatora (SoH). Na podstawie tych danych pomiarowych można w każdej chwili sprawdzić status akumulatora za pośrednictwem usługi MB Uptime.

Finansowanie eTruck

Zielona flota się opłaca - dzięki odpowiedniemu finansowaniu wyznaczamy odpowiednie kursy od samego początku. Zalicza się do nich finansowanie pojazdu oraz infrastruktury ładowania, a także pakiety gwarancyjne i konserwacyjne dla większego bezpieczeństwa planowania. Oczywiście doradzamy również w zakresie aktualnych możliwości wsparcia przy przejściu na napędy akumulatorowe.

eTruck Consulting

Przed wejściem w świat elektromobilności oferujemy intensywne doradztwo. Nasi eksperci analizują indywidualny scenariusz zastosowania i wykonują analizę trasy. Dla każdego klienta wykonywane jest dokładne obliczenie całkowitego kosztu posiadania (TCO) w porównaniu z innymi wariantami napędu. Pomagamy również w znalezieniu odpowiedniego finansowania.

Doradztwo w zakresie infrastruktury ładowania

Dopasowana infrastruktura ładowania w bazie firmowej jest warunkiem sprawnego wejścia w świat elektromobilności. Wspólnie z wybranymi partnerami doradzamy w wyborze właściwej stacji ładowania dla danego zastosowania oraz odpowiedniej infrastruktury dla danej lokalizacji. W zależności od zastosowania tworzymy indywidualne scenariusze ładowania i wspieramy przy planowaniu i składaniu wniosku. Jeszcze przed zakupem swojego eEconica zyskujesz kompetentne doradztwo w kwestii instalacji infrastruktury.

Profesjonalista staje się jeszcze lepszy: eEconic od samego początku jest jeszcze mocniejszy, ponieważ, inaczej niż w przypadku silnika spalinowego, wysoki moment obrotowy jest dostępny równomiernie w całym zakresie prędkości obrotowej. I jeszcze jedna cecha wyróżnia napęd elektryczny: w porównaniu z innymi modelami jest znacznie cichszy. Chroni to zarówno kierowcę i pracowników, jak i mieszkańców i przechodniów. Ulepszenie dla kierowcy: kokpit multimedialny. Przejrzysta i intuicyjna obsługa odciąża codzienną pracę.

Natomiast eEconic zachowuje wszystkie zalety swojego poprzednika: umożliwia suwerenną jazdę i wykazuje dużą zwrotność także przy dużym ładunku. Jednak przede wszystkim dzięki dużej i ogrzewanej szybie przedniej Thermocontrol zapewnia optymalną widoczność sytuacji na drodze i może zwiększyć bezpieczeństwo. Uzupełnieniem są liczne systemy wspomagania. Niskie wejście i płaska podłoga w kabinie czynią z niego wyjątkowo ergonomiczny pojazd.

Model: eEconic e300 z kierowaną osią wleczoną. Rozstaw osi: 4000 mm; dop. masa całkowita: 27 t

Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image

Kabina kierowcy DirectVision

Przeszklenie panoramiczne z powlekaną i ogrzewaną szybą przednią Thermocontrol zapewniające przyjemny klimat w kabinie kierowcy i widoczność bez zaparowania

Detail Zoom image

Multimedia Cockpit

Nowoczesny i intuicyjny kolorowy wyświetlacz, który przejrzyście prezentuje wszystkie informacje dotyczące jazdy i pojazdu

Detail Zoom image

Płaskie przejście

Płaska podłoga kabiny kierowcy umożliwia wygodne przechodzenie przez kabinę w celu bezpiecznego wsiadania i wysiadania po stronie przeciwnej do ruchu drogowego

Detail Zoom image

Reflektory LED

Zapewniają dobrą widoczność nawet w niekorzystnych warunkach pogodowych

Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image
Detail Zoom image

Oś elektryczna z dwoma silnikami

Moc silnika (maks./ciągła): 400/330 kW

Detail Zoom image

Akumulator

Trzy moduły akumulatorów o łącznej pojemności 336 kWh2; moc ładowania: do 160 kW

Detail Zoom image

Ładowanie

Pojazd jest ładowany prądem stałym (DC) o mocy ładowania do 160 kW

Detail Zoom image

ePTO

ePTO dostarcza energię do zabudów. ePTO High Power: Szczyt: ~52 kW; Cont: ~30 kW przy 50% SOC

Detail Zoom image

Boczna osłona przeciwwjazdowa

dzięki zintegrowanym czujnikom radarowym dla asystenta skrętu zwiększa bezpieczeństwo antyzderzeniowe i chroni akumulatory

Więcej informacji technicznych i rysunków można znaleźć w cyfrowych informacjach o produkcie:

Content panorama 02 eEconic
Elektryczny Econic

Elektryczny Econic

Zaprojektowany z myślą o mieście.

Nasz wkład w ochronę klimatu: Mercedes-Benz Trucks elektryfikuje sprawdzonego Econica.

Więcej informacji na MBS World

[1] Podany zasięg jest tymczasowy i został określony na podstawie wewnętrznego narzędzia symulacyjnego przy założeniu optymalnych warunków, m.in. dla 3 nowych pakietów akumulatorów po wstępnym przygotowaniu przy częściowym załadunku pojazdu w miejskim cyklu zbierania odpadów (VECTO MunicipalCycle do 100 km) lub w mieszanym cyklu zbierania odpadów (połączenie VECTO Municipal Cycle, VECTO Regional Delivery i VECTO Urban Delivery Cycle do 150 km) przy temperaturze zewnętrznej 20°C i może odbiegać od wartości określonych zgodnie z rozporządzeniem (UE) 2017/2400. Rzeczywisty zasięg jest w dużym stopniu zależny między innymi od stylu jazdy, profilu użytkowania i rodzaju zabudowy.
[2] Pojemność znamionowa nowego akumulatora w oparciu o wewnętrznie zdefiniowane warunki ramowe. Może się ona różnić w zależności od zastosowania i warunków otoczenia.

W górę